Ekologický oskar

12.3.2015 | Iveta Jechová

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, známá mezi odbornou i laickou veřejností jako ekologický oskar, oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Jedná se o mezinárodní soutěž, kterou v České republice již po několik let pořádá energetická společnost E.ON.

Cílem soutěže je ocenit nápady, které pomáhají šetřit životní prostředí a energie. Předkladatelé nejlepších projektů obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže i od jejího iniciátora – společnosti E.ON. Důležitou součástí soutěže je také zajištění širší publicity vítězným i nominovaným projektům, díky níž mohou tyto projekty sloužit jako zdroj inspirace pro ostatní.

Soutěž je vyhlašována v pěti kategoriích – Obec, Kutil, Firma, Mládež a Nápad, která hodnotí dosud nezrealizované projekty. Přihlásit do soutěže se může každý, jehož projekt splňuje základní myšlenku soutěže.

Pravidla soutěže naleznete zde.

Z přihlášených projektů nominuje odborná porota tři nejlepší z každé kategorie. Vítězové těchto kategorií i celkový vítěz soutěže jsou představeni v průběhu slavnostního vyhlášení, které se vždy koná za účasti kamer České televize. Celkový vítěz je pozván k účasti na mezinárodním finále soutěže Energy Globe Award, které se každoročně koná v jedné ze světových metropolí.

 

Hlavní výhra E.ON Energy Globe Award ČR 2015

Na celkového vítěze soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2015 čeká kromě dalších hodnotných darů od partnerů soutěže také hlavní výhra v podobě automobilu ŠKODA Octavia Combi G-TEC.

Nová Octavia G-TEC je důležitým milníkem a obohacením nabídky ekologických a současně cenově dostupných modelů značky ŠKODA. CNG je nejvýhodnější pohonnou hmotou a navíc je dlouhodobě garantována z důvodu minimální výše spotřební daně. Finanční úspora oproti klasickým fosilním palivům činí až o 50 %